Romanlarım

VESVESE

image12

  

Ya Şeytan size düşündüğünüzden yakınsa?

Çok daha yakında!

Kanınızda…!


“And olsun onların önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve VESVESE vereceğim ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!”  


Araf Suresi 17. Ayet


Büyü Filmi ve SicciN Amel Defteri 

romanının yazarı Şafak GÜÇLÜ’den 

Türk Korku Edebiyatında

Bir İlk daha… 

Amerika’dan Kudüs’e oradan da İstanbul’a uzanan korku dolu bir serüvende 

Şeytan

Üç büyük Dinin, Tarihin, Bilim ve Komplo Teorilerinin, gerçeklerle harmanlandığı

bir Korku Romanında İlk kez vücud buluyor.

LOHUSA "Ümmü Sübyan"

image13

2014 Yılında yayınlanan, Türk Korku Edebiyatı'nın İlk Anadolu-Folk Korku Romanı olan 

Lohusa Ümmü Sübyan,  Ötekiler Serisinin ilk kitabıdır...


 

İnsanlardan bazı kimseler, Cinlerden bazı kimselere sığındılar da onların (cinlerin) taşkınlıklarını arttırdılar. (CİN Suresi 6.Ayet.)

Senarist-Yazar Şafak GÜÇLÜ'nün okunurken sizi bir sinema dünyası içine sokan KORKU dolu romanı… 2004 yılında Türk motifleri taşıyan ve tamamıyla kendi kültüründen yararlanan İlk korku filmi olan BÜYÜ isimli sinema filminin Senaristliğini yapmış olan Yazar… (Cin suresi 6.Ayet)'den yola çıkarak yazdığı Ürpertici; Gerilim Dolu; Heyecanlı ve Gizemli romanı LOHUSA "Ümmü Sübyan" ile bizleri korkutmakta kararlı...

Geleneksel korkularımızın ışığında yola çıkan roman, sinematografik bir kurgu ile yazılmıştır. Kültürümüzde yer alan korkuları içinde barındırdığından, sizi kolayca bir sinema filmi izlermiş havası içine sokan roman; Anadolu inanışlarında çokça anlatılan, Al Karası, Al Karı, Al Basması ve ümmü Sübyan (Sübyan anası) öykü ve söylencelerinden yola çıkarak kendi dinsel, örf ve adetlerimiz ışığında kurgulanmış bir korku romanıdır.

Yazarın tavsiyesi üzerine 

"YATMADAN ÖNCE OKUMAYIN"


SicciN "Amel Defteri"

image14

Ötekiler Serisinin ikinci kitabı olan 

SicciN "Amel Defteri" Türk Korku Edebiyatında halen en çok satan Korku Romanı olarak okuyucusuyla buluşmaktadır.


4. Baskısı 15 Mayıs 2018 de Şafak GÜÇLÜ'nün

5. ve DABBE'tül ARZ Serisinin İLK kitabı olan VESVESE ile birlikte yeniden kitapçılardaki yerini alacak olan SİCCİN "Amel Defteri"

okuyucularını korkutmaya devam ediyor!


 "Burada Her Günahın Bir Bedeli Vardır!.."

Şafak Güçlü Yazdıysa dikkatli olun! Bu kesinlikle Korkacaksınız! Demektir...
-Orhan Oğuz/ Büyü Filmi Yönetmeni-


Yerli Stephen KING olma yolunda ilerleyen, Büyü Filmi ile Türkiye'de İslami Korku Sinemasını başlatan Şafak GÜÇLÜ, Lohusa ve SicciN ile şimdi de roman dünyasında İslami korku romanı akımını başlattı... Okurken gerçekten korkacaksınız...
-Biray Dalkıran / Araf ve Cehennem Filmi Yönetmeni-


Şafak bu defa gerçekten kendi korku sınırlarını asmış. Türk İslam korku öğelerinin çok iyi harmanlandığı bir kitap... Son satırına kadar elden bırakılmıyor. Okurken bir ara Eda karakteriyle içimden konuştuğumu fark ettim. Korku severlerin başucu kitabı olacak bir eser olmuş. Korku filmi yazarı olarak Şafak'ı gerçekten kıskandım.
-Alper Kıvılcım Azazil: Düğüm Ve Ammar Cin Tarikatı filmlerinin Senaristi-


Daha çıkmadan beklenen bir korku romanı... Korku sevenler gerçekten de okumakta zorlanacak. Yazarın da dediği gibi "Yatmadan Önce Okumayın!"
-Kıvanç Terzioğlu / Önce Vatan Gazetesi Yazarı- 
KARABASAN

image15

Ötekiler Serisinin üçüncü kitabı olan KARABASAN Daha İlk sayfasından okuyucusunu yakalayarak sonuna kadar soluksuz bir korku-gerilim sunuyor...
 "Onlar, pusuda uyumanızı bekliyor!!!"

Koridor giderek daralırken eski, çatlamış duvarlardan süzülen kanlar ve alev alev yanan kumaş perdeler evi daha da ürkütücü yapmıştı. Koridordaki tüm odaların kapıları hızlı hızlı açılıp kapanıyor ve her odada kendisine bakan iblisi görüyordu…

Farklı kültürlerde değişik adlarla kendisine yer bulan ve Anadolu korku efsanelerinin günümüze de uzanan söylencesi olan Karabasan, Türkiye'nin korku markası yazar Şafak Güçlü ile yeniden korku dünyamıza giriyor.

Büyü filmi; "Siccin" Amel Defteri ve "Lohusa" Ümmü Sübyan isimli kitapları ile İslami-Korku alanında Türkiye'de bir ilke imza atan yazar Şafak Güçlü, Karabasan ile korkutmaya devam ediyor.

Unutmayın !.. En Kötü Kabus Henüz Görmediğinizdir !... 


BÜYÜ "Lanetin Şafağı"

image16

Ötekiler Serisinin Dördüncü ve son kitabı olan Büyü,aynı serinin diğer eserleri gibi korku dozu yüksek, baştan sona kadar temposunu hiç kaybetmeyen bir solukta okuyacağınız keskin bir korku romanıdır.


 

Lanetin Şafağı en karanlık yüzüyle sana doğru yaklaşıyor.


Bir anda evinin salonunda gördüğü son yüzü hatırlamıştı. İblisin, o korkutucu varlığın kana susamış soğuk kurumuş yüzünü ve gülümseyen ifadesini hatırlamıştı. İşte bu genç kızın tüm sakinliğini yeniden bozmuştu. Damla şimdi avazı çıktığı kadar bağırıyor ve bağlandığı deri kayışlardan kurtulmak için kendi gücünün çok üstünde bir güç sarf ediyordu. Genç kadın adeta delirmiş gibiydi. Çırpınıyor, bağırıyor ve çaresizce yardım dileniyordu.